Home > Řezání

Řezání laserem je velice precizní, čisté a řez je dokonale hladký. Při výrobě je minimální prořez a ztráta materiálu, navíc nevzniká žádný odpad jako např. při frézování.

Zde jsou příklady materiálů, které umíme zpracovat. Pokud jste hledaný materiál nenašli, napište nám. Po rozkliknutí materiálu se dozvíte víc.
Kov a sklo řezat neumíme.

Pro řezání používáme stroje vybavené vysokofrekvenčními americkými lasery Synrad s optickým odměřováním - to zajišťuje kvalitní a vysoce
přesné (na desetiny milimetru) řezání. Disponujeme 3 velkoformátovými lasery a 1 menším značky Bodor.
Více o našem vybavení se dozvíte zde.

Plexisklo

Plexisklo

polymethylmethakrylát

Řezání plexiskla laserem. Plexisklo je ideální materiál pro laserový výřez protože se vlivem laserového paprsku odpařuje a neteče. Řez má ostré hrany, je lesklý a v případě čirého materiálu dokonale průhledný. Nevyžaduje žádné další opracování.
Naším laserem zvládáme řezat plexisklo až do síly 20 mm.

Řezná hrana plexiskla nesmí přijít do styku s určitými chemikáliemi (nepř. lepidla, líh, technický benzín, ředidla apod.), po kontaktu řez i plexisklo popraská. Aby se tomuto zamezilo, je nutné plexisklo tzv. vyžíhat. V naší firmě máme k dispozici žíhací pec. Pro více informací nás kontaktujte.

Dřevo

Dřevo

masiv a překližka

Řezání překližky (i masivu) laserem. Řezná hrana je u dřevěných materiálů obvykle o něco tmavší než základní materiál. Dřevo a překližku řežeme laserem až do tloušťky 25 mm - takto silný materiál je ale vždy potřeba předem vyzkoušet.

Nejčastější aplikací je výroba intarzií, leteckých nebo lodních modelů, stavebnic, puzzle, upomínkových předmětů, částí nábytku nebo dveří, stylových doplňků interiérů atd.

Papír

Papír

papír, karton, lepenka

Řezání papíru laserem. Laserem lze řezat i papír a materiály na bázi papíru, například kartony, lepenky a podobné. Nejčastějí využití je v obalové technice a výrobě architektonických modelů.
Laserové řezání se uplatní při malosériové výrobě obalů, kdy se nevyplatí vyrábět raznice.

Textil

Textil

různé druhy textilií

Rychlost výřezu tenkých tkanin až v řádu metrů za sekundu, při zachování značné přesnosti
. Spékání umělých vláken při laserovém výřezu – látka se netřepí a není nutno entlovat
.

Koberce

Koberce

vícevrstvé a různého složení

Řezání koberců laserem se uplatní zejména tehdy, když je výsledný tvar složitý - při výrobě vícebarevných "sesazenek" koberců s firemním logem.

Izolace

Izolace

tepelné a zvukové izolace
Řežeme izolace různých složení a s lepící vrstvou. Zpracováváme zakázky pro výrobce klimatizací a vzduchotechniky i topenářské společnosti.

Armaflex

Armaflex

Armacell

Armaflex je všestranný izolační materiál, který se používá v zateplování, sanitární a chladírenské technice, stejně jako v klimatizaci. Elastemerová pěna na základě syntetického kaučuku vděčí svým izolačním vlastnostem uzavřené struktuře buněk.

Dalšími ceněnými vlastnostmi je nízká tepelná vodivost, dobrá zábrana vzniku par a antibakteriální ochrana. Navíc lze Armaflex velmi snadno řezat i pomocí laserové řezačky.

Kůže

Kůže

kožené výrobky

Řez kůže laserem se uplatní při malosériové výrobě, kdy se nevyplatí vyrábět raznice nebo v případě, kdy je výřez tvarů (perforace) velmi komplikovaný.

Kluzné plasty

Kluzné plasty

vysokomolekulární plasty

Houževnatý plast s velmi vysokou odolností. Používá se v průmyslové výrobě.

Polystyren

Polystyren

šablony

Polystyrem se laserem zpracovává nejčastěji pro výrobu šablon, případně i přesné výřezy pro obalový průmysl.